Xbox Game Pass Friends & Family duyuruldu. İlk etapta sadece iki ülkede erişime açılan Friends & Family, tek hesabı ortak beş kullanıcı kullabiliyor.

Microsoft’un sunduğu yeni aile ve arkadaş planlı hesap sayesinde Game Pass Ultimate aboneliği, ana hesap sahibi dışında dört kişi tarafından daha kullanılabiliniyor. Ultimate aboneliği sayesinde Game Pass; konsolda, bilgisayarda ve bulutta oynanabilecek. Ayrıca tüm EA Play ve Xbox Live Gold kataloğu da erişime açık olacak.

Xbox Game Pass Friends & Family fiyat

Şimdilik Erişime açılan iki ülke: Kolombiya ve İrlanda

İrlanda’da erişime açılan aile ve arkadaş planı, Game Pass Ultimate abonelerinin ayda 21,99 euro ile hesaplarını paylaşmalarına izin veriyor. Game Pass Ultimate abonelik fiyatının ise aylık 12,99 euro.

Yeni abonelik katmanı kullanıcıların tek bir hesaptan Game Pass Ultimate avantajlarını kullanmasına izin veriyor olsa da, bazı kısıtlamalara sahip. Microsoft, paylaşımlı profildeki hesapların aynı ülkede yaşıyor olması gerektiğini söyledi.

Game Pass Friends & Family zaman olarak da kısıtlı. Yani Ultimate’in tüm özelliklerine 18 günlük, 12 günlük veya 6 günlük sınırlamalar ile erişebiliyorsunuz.

  • Game Pass Ultimate = 18 günlük Friends & Family
  • Game Pass (Konsol) = 12 günlük Friends & Family
  • PC Game Pass = 12 günlük Friends & Family
  • Xbox Live Gold = 12 günlük Friends & Family
  • EA Play = 6 günlük Friends & Family

Game Pass ve Game Pass Friends & Family Türkiye fiyatı

Ülkemizde Game Pass hem konsol hemde PC için 29.99 TL ve Ultimate 44,99 TL’den fiyatlanıyor. Game Pass Friends & Family fiyatı için büyük bir ihtimalle 150 TL’nin aşağıısnda bir kullanım ücreti karşımıza çıkacaktır.

Yorum Yap