Valorant Nedir?

Valorant’ın bir bakıma her oyundan içerisinde bir özellik bulunduran karma bir oyundur. %90 Counter-Strike,%10Overwatch. Beşer kişilik iki takımın haritada karşı karşıya geldiği maçlarda bir taraf savunma, diğer taraf saldırı takımı görevinde bulunur.

İki devrede toplam 25 tur üzerinden oynanan ve 13 tur kazananın zafere ulaştığı maçlar 30 saniyelik satın alma süreciyle başlar. Silah, zırh ve yetenek satın aldıktan sonra saldıran taraf “Spike” adı verilen cihazı hedef noktalara yerleştirmeye, savunan taraf buna engel olmaya çalışıyor. Oyun genel açıdan Counter-Strike’ın izinden gitsede çeşitlilik bakımından Overwatch gibi birbirinden farklı özelliklere sahip karakterler var.

Valorant Hangi Ranklar Birlikte Girebilir?

Demir 1 ve Gümüş 3 arası
Gümüş 1 ve Altın 3 arası
Altın 1 ve Plat 3 arası ranklar birbirleriyle rekabetçi girebilirler.

Valorant Rank Sıralaması

Valorant tarzındaki Fps savaş oyunlarında belirli bir rank sıralaması bulunuyor. Bu rank sistemine sahip Valorant, belirli ranklara sahip oyuncuların birlikte giriş yapmasına izin verir.

Düşükten en yükseğe doğru: Demir (Iron), Bronz (Bronze), Gümüş (Silver), Altın (Gold), Platin (Platinum), Elmas (Diamond), Yücelik (Ascendant), Ölümsüz (Immortal) ve son olarak ise Valorant (Radiant)

2 Yorumlar

  • efeabdulcabbar
    Yayınlandı 20 Ağustos 2022 00:43 0Likes

    fotolar yanlış milattan öncemi valorant oynadınız o renkler

Yorum Yap