Electronic Arts, bir süredir istedikleri verimi bir türlü alamadıkları oyun için bir girişimde bulunma kararı aldı. Daha fazla oyuncuya ulaşabilmek için sürekli olarak içerik desteği sağladıkları yapım için farklı bir yol izleme kararı alan firma bir duyuru yaptı ve The Sims 4 ücretsiz oluyor açıklamasında bulundu.

The Sims 4 ücretsiz olacağı tarihi açıklandı.

Dünya genelinde 31 milyondan fazla oyuncusu bulunan ve Sim serisinin dördüncü oyunu olan Sims 4, ilk aksaklıklara rağmen oldukça popüler olduğunu söylemek neredeyse çok zor. Mexis ve Electronic Arts’ın, Sims topluluğunun yeniden aktif olması ve oyunun kalabalık bir ortama kavuşması için bu duyuru işe yarayacaktır.

Sims 4, 18 Ekim 2022 tarihinde herkese ücretsiz  hale getirilecek. Önümüzde ki günlerde Sims 4 içeriklerini sergileyen özel bir sürüm video akışı gelecek, oyuncular temel oyunu tüm platformlarda ücretsiz olarak indirebilecekler. Üstelik mevcut Sims 4 sahipleri, 14 Eylül ile 17 Ekim arasında devam edecek olan bir promosyonda çok yakında çıkacak olan Desert Luxe paketini ücretsiz olarak alacaklar.

Yorum Yap