Sızan bilgilere göre Adı Resident Evil Apocalypse olacak oyun, hayaletli bir kasabada geçecek.

Resident Evil 9 “Apocalypse” ne zaman çıkacak?

Geçen ay düzenlenen Capcom organizasyonunda Resident Evil serisinin yol haritası oyun severlerle buluştu. Böylece Resident Evil Village’a DLC’ler ve Resident Evil 4 Remake’in geleceği öğrendik.

Forumdaki bilgilere göre yapım aşamasına devam edilen Resident Evil 9, hayaletli kasabada gizemli bir ölümü araştıran yeni karakteri anlatan bir hikaye olacak. Residen Evil “Apocalypse” ile oyuncular, kasabaya ve çevresinde bölgelerde gezintiler yapabilecekler.

Oyundaki bize karşı olan yaratıklar mitolojik hayvanlara benzeyecek çeşitli yaratıklar olacak. Bu sızan bilgilerde en ilginç iddia ise düşmanların kendilerini bize iyi olarak göstererek yaklaşabileceği yazıyor.

Mitolojik hayvanların Resident Evil serisinde düşman olacağı bilgisi oldukça mantıklı çünkü bu serinin diğer oyunlarındada karşımıza gelmişti. Örneğin Resident Evil Village’ta kurt adama benzer yaratıklar karşımıza çıkmıştı.

Bu bilgiler hakkında yani sızıntılar Capcom’dan doğrulama gelmediğini ve 4chan’ın herkese açık bir forum olduğunu düşünürsek doğruluğunu tartışabiliriz. Belkide bu bilgiler doğrur, ancak yeni Resident Evil için beklemek gerekiyor. Resident Evil 4 Remake’in 2023’te çıkacak.

Yorum Yap