Netflix, DVD kiralama günlerine kadar giden köklü bir abonelik hizmeti. Dijital dünyamız giderek daha fazla abonelik tabanlı hale geldi. Tek seferlik satın almalar, müşterilerin belirli içerik kataloglarına erişmesini sağlayan yinelenen ücretlere yol açtıkça yavaş yavaş kaybolmaya başladı.

DVD kiraladığı günlerden beri şirket gelişti ve değişen zamana uyum sağlamaya çalıştı. Artık ürettiği orijinal oyunlar da dahil olmak üzere genişleyen bir dizi ve film kataloğu sunmaya başladı. Bir noktada şirket, eğlence tekliflerini oyunlarla genişletmeye karar verdi. Netflix oyunları, uygulama içi satın alma veya reklam içermeyen premium mobil oyunlar olarak tanıtıldı.

Netflix Oyunlarına Kimse İlgi Göstermedi

Yayın hizmetine abone olan kullanıcılar için Netflix oyunları tamamen ücretsiz olarak yayınlandı. Şu anda 24 tane oyun mevcut ve şirketin bu yılın sonuna kadar 50 başlığa ulaşmayı planladığı da bildirildi. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde hizmetin abonelerinin yüzde 1’inden azının aktif olarak bu oyunları oynadığı ortaya çıktı ve birçok kişiyi şaşırttı.

CNBC‘nin haberine göre günde ortalama 1.7 milyon kullanıcı bu oyunları oynuyor. Şu anda, şirketin yaklaşık 221 milyon abonesi olduğunu biliyoruz. Kullanıcılarının bu oyunlara ilgi duymamasına rağmen şirket, kataloğunu daha da genişletmeyi ve bu departmana yatırım yapmayı planladığını da biliyoruz ve yayın hizmetlerinin sayısı arttıkça, Netflix’in benzersiz bir teklif içermesi mantıklı.

Rakiplerine karşı rekabetin yoğunlaşmasıyla birlikte, ilgili kalmanın yeni yollarını bulması gerek. Bu arada şirket, belirli bölgelerde şifre paylaşımını da sonlandırdı. Bu yeni ücretli abone kazanma girişiminin işe yarayıp yaramayacağı ya da geri tepep tepmeyeceği hala belli değil.

Yorum Yap