Mount & Blade II: Bannerlord, PlayStation ve Xbox’a geliyor.

Mount & Blade II: Bannerlord’un 25 Ekim’de PlayStation (PS4 ve PS5) ve Xbox konsollarında (Xbox One ve Series S&X) piyasaya çıkacağını duyurdu.

İlk günden bu zamana tüm platformlar için geliştirilen Mount & Blade II: Bannerlord’un konsol versiyonu, PC versiyonu ile tamamen aynı oynanış özelliklerine sahip olacak. Oyun bugün (23 Ağustos, 16:00 UTC) Playstation ve Xbox Mağazalarında ve büyük perakendecilerde ön siparişe açılacak.

Şu anda mevcut olan masaüstü erken erişim versiyonu da konsollarla aynı zamanda tam sürüme geçiş yapacak.

TaleWorlds Entertainment’ın CEO’su Armağan Yavuz bugun yaptığı konuşmada:

 “Bu iki yıl uzun ve zorlu bir yol oldu. Bannerlord gibi devasa ve karmaşık bir oyunu pandeminin ortasında ve birden fazla platform için geliştirmek kolay bir iş değil – aralıksız ve özverili çalışmaları için ekibimizle inanılmaz gurur duyuyorum.

Zorluklara rağmen, geliştirme süreci aynı zamanda ödüllendirici de bir süreç oldu: Konsollar ve PC arasında başlangıçta beklemediğimiz sinerjiler, Bannerlord’un büyümesini ve diğer koşullarda olabileceğinden daha iyi olmasını sağladı. Oyunu, Warband’den beri konsollarda bizi destekleyen muhteşem topluluğumuzun beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap