Minecraft bugün dünyanın en çok satan oyunu ünvanına ulaşmış, sonsuz seçeneklerle, açık bir dünya inşa edilen, hem yaratıcı hem de eğitici bir bilgisayar oyunudur.

Minecraftta hayvan moblarını çoğaltmak oldukça basit ve kolaydır. Aynı şekilde minecraft dünyasındaki köylülerde çiftleştirilerek çoğaltılabilirler yalnızca mobları çoğaltmaktan biraz daha zahmetlidir.

Minecraft köylü çoğaltma

Gerekli malzemeler:

  • En az iki adet köylü
  • yiyecek (köylerde bulunan yemekler)
  • her köylü için 1 yatak ve ekstra 1 yatak daha

2 adet köylüyü birbirine yaklaştırın etraflarına duvar örün ve onları ufak bir alana hapsedin.

Kapattığınız alana yataklar yerleştirin. Yerleştirdiğiniz yatakların üzerinde ve yanlarında en az iki blok boş alan olması gerekir her hangi bir canlının spawn olabilmesi için.

Elinizde bulunan yiyecekleri köylülere verin (üstlerine atın), bu sayede hayvanlarda olduğu gibi kafalarında kalp çıkacaktır. 2 köylüdede kalp çıkarsa birbirlerine yaklaşırlar ve ortaya bebek köylü çıkar.

Bu yöntem sayesinde istediğiniz kadar köylü çoğaltabilir hatta kendi köyünüzü kurabilirsiniz. Her bebek köylü 20 dakika sonra normal köylü boyutuna gelecektir. Yeniden hatırlatalım bu sistemin çalışması için elinizdeki köylü miktarının bir fazlası kadar yatak sahibi olmanız gerekir.

Yorum Yap