Harry Potter hayranlarının uzun zamandır heyecanla beklediği Hogwarts Legacy, bugün Epic Games Store’da fayiş bir fiyata ön siparişe çıktı. Fakat oyunun önceden yurt dışı konsol fiyatları açıklandığı için bu fiyatta bir hata olabileceği düşünülmekte.

Hogwarts Legacy, ön sipariş fiyatı şok yarattı!

Hogwarts Legacy, bugün 9 bin 999 TL’lik büyük fiyatı ile Epic Games Store’da ön siparişe açıldı. Fakat bu oyunun geçtiğimiz dönemde konsol fiyatları PS4 ve Xbox One için 59 dolar, PS5 ve Xbox Series S/X için 69 dolar olarak açıklamıştı.

Hogwarts Legacy çıkış tarihi ne zaman?

Oyunun çıkış tarihinin 10 Şubat 2023 olduğu duyuruldu.

Epic Games’in fiyatlandırmada bir hata yaptığı düşünülmekte. Zira Türkiye’ye göre kar marjı düşürülerek getirilmeyecek durumda olsa bile 9 bin 999 TL değil, 999 TL’den satışa sunulması gerekirdi. Fakat sipariş sayfasının binlerce insan tarafından şikayet edilmiş olmasına rağmen birkaç saattir düzeltilmemiş olması insanları tedirgin etti.

Harry Potter dünyasında geçen hikaye kapsamında oyuncular, kendi sihirbazını yaratarak Hogwarts evreninde yolculuğa başlayacak. Hogward Legacy ile RPG tutkunları; ölümcül düşmanlarla savaşırken güçlü büyüler öğrenecek, iksirler hazırlayacak ve büyülü bitkiler toplayarak karakterlerinin becerilerini geliştirecek.

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Yorum Yap