Rockstar Games, Grand Theft Auto (GTA) VI için çalışmaları hızlandırdı. GTA VI oyunu ne zaman çıkacak?

Grand Theft Auto (GTAV, geride bıraktığımız dokuz yıla rağmen zirvedeki yerini hala koruyor. Bu durum GTA serisinin hayranlarını ve yapımcı firmayı tatmin etse de GTA VI‘nın sürekli çıkış tarihinin ertelenmesine sebep oluyor. Ancak son duyumlara göre RockstarGTA VI için çalışmalarını hızlandırdı.

Grand Theft Auto takipçileri, senelerdir serinin devam etmesini bekledi ve hala bekleniyor. Ancak Rockstar, yeni bir oyun yerine GTA Trilogy Remaster gibi yapımların üzerine gitti. Ne yazık ki bu oyunlar da kötü grafikleri ve sahip olduğu birçok hatalar sebebiyle yoğun kötü eleştirilere maruz kaldı. Olayın ardından pek çok kişi, şirketin verdiği yanlış kararları çok sert bir biçimde eleştirdi.

Oyunculardan gelen olumsuz eleştirileri dikkate alan RockstarRed Dead Redemption ve GTA IV Remaster projelerini iptal ederek, GTA VI projesine yoğunlaşma kararı aldı. Son olarak bununla da yetinmeyen Rockstar, ekibinide büyüttü.

Rockstar Games, stüdyoları için çeşitli iş ilanları vermeye başladı. İş pozisyonları; animasyon uzmanıtasarımcı3D tasarımcısıfotogrametri uzmanı ve animasyon programcısı var. Toplamda 233 personel işe alınacak.

Planların değişmesine neden olan olay ne?

RockstarGTA V‘in gidiş hatıından oldukça memnun. Yapım, şu anda bile çevrim içi modu sayesinde dünyanın en çok para kazandıran işlerinden biri ama son projelerin başarısızlığı, şirketi oldukça strese soktu.

GTA VI (6)

Playstation 5 ve Xbox Series S/X kısa süre önce piyasaya çıktı. Her zaman olduğu gibi yeni versiyonlarla beraber PS4 ile Xbox One serisi geri planda kaldı.

İşin enteresan tarafı GTA V‘in 2013 bir önceki nesil konsolların 2014 yılında çıkmış olması. Eğer Rockstar, GTA VI, PlayStation 4’e ve Xbox One’a çıkarmassa Grand Theft Auto serisi oldukça büyük bir konsol neslini es geçmiş olacak.

Yorum Yap