FIFA 23‘ün önümüzdeki ayın sonlarında piyasaya sürülmesiyle EA Sports, taraftarlara yıllık futbol serisinin en yeni sürümü hakkında heyecanlanmaları için bolca neden verdi. EA, oyuncuların oyuncu karakterlerini daha doğrudan tanımlamalarına olanak tanıyan Oyuncu Kariyer Kişiliği gibi Kariyer Moduna yeni eklemeler de dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarına gelen değişiklikleri duyurdu.

Oyunda dünyanın her yerinden profesyonel kulüplerin yer aldığı EA, son zamanlarda futbol oyununda temsil edilen şaşırtıcı sayıda oyuncuyu açıkladı. Oyunda bulunan takım ve oyuncu sayısı ise dudak uçuklattı.

FIFA 23’te Hangi Takımlar Olacak?

Tüm yeni eklemeleri ve yenilemeleriyle FIFA 23’ün dünya çapında 30 farklı profesyonel ligi temsil eden 700 farklı takım da dahil olmak üzere 19.000 etkileyici oyuncuya sahip olduğu ortaya çıktı. Oyunun 2022 sürümü için en dikkate değer ortaklıklardan bazıları, efsanevi İtalyan takımı Juventus ve İngiliz kulübü Tottenham Hotspur FC ile yapılan lisans anlaşması oldu.

FIFA 23, yeni tanıtılan kulüplerin ve oyuncuların yanı sıra, yaklaşmakta olan futbol maçında tanıtılacak birkaç yeni stadyumu da açıkladı. Daha önce bahsedilen Juventus, takımın ev sahası Allianz Stadyumu’nun yanı sıra SC Freiburg’un Europa-Park Stadion’unu ve Manchester City Kadınlar iç saha sahası olan Academy Stadyumu’nu da beraberinde getirecek. Ortaklık, Juventus efsanesi Claudio Marchisio’yu FIFA 23’te FIFA Ultimate Team Kahramanı olarak da içerecek.

Yorum Yap