EA FIFA 23 tanıtımlarını videolarla yapmaya devam ediyor. Bugün FIFA 23 kariyer modu detaylandırıldı ve her yıl tuttuğu takımı şampiyonluğa götüren oyuncuları heyecanlandırabilir. Bu yıl hem oyuncu hem de yönetici kariyerlerinde güzel yenilikler yapılmış ve oyunu sadece bu sebeple oynayan benim gibi yüzlerce oyuncuyu sevindirecektir.

FIFA 23 Kariyer Modu Yeniliklerle Geliyor

FIFA 23 kariyer modu ile karşımıza çıkacak yeniliklerden ilkinin oyuncu kişilikleri olduğunu görüyoruz. Bir çeşit yetenek ağacı sayabileceğimiz bu kısımda oyuncunun kişilik özelliklerini belirleyerek oyun tarzını özelleştirebiliyoruz. Mesela videoda gösterilen örnekte “Başına Buyruk” kişilik dalından giderseniz penaltılar, serbest vuruş isabeti, dribbling, hücum pozisyonları gibi konularda oyuncunuzu geliştirebiliyorsunuz. Diğer dallar ise daha farklı kabiliyetlerinizi güçlendirmekte.

Oyuna bu yıl eklenecek bazı aktiviteleri gerçekleştirerek bu kişilik türlerinde ilerleme kaydedebiliyorsunuz. Tabi bu yeni özellik bakalım ikinci sezona girdiğimizde tekrara saracak mı? Bunu kariyer modunu düzenli olarak oynayan okurlarımız iyi bilecektir.

Artık sezonda hızlı simülasyonlarda maç sonu, maçın öne çıkan anlarını siz oynayabileceksiniz. Bu da birçok risk alarak hızlıca geçtiğiniz maçın sonucunu değiştirmenize olanak sağlayacak. Bununla birlikte FIFA 23 kariyer modu menüsü bu yıl değişiyor, öyle görünüyor ki yeni sistemlerini yedirmek için ufak değişiklikler yapmışlar ve bu da artık menüde daha hızlı gezinebileceğimiz anlamına geliyor.

Oyuncu ve menajer kariyerleri için daha fazla sinematik de yine bu yıl oyunun içerikleri arasında yer alacak. Takımınıza yıldız bir oyuncu aldığınızda, yahut bir oyuncu olarak takım değiştirdiğinizde farklı sinematik animasyonlarla karşılaşabileceksiniz. Bu da açıkçası kariyer modunu zenginleştiren yeniliklerden biri olmuş diyebiliriz. Zira bu sinematikler, bir oturumun bazen daha uzun sürmesini de sağlamakta.

Yorum Yap