AMD RX 7000 RDNA 3 ekran kartları geliyor

AMD Radeon Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Herkelman yaptığı son açıklamada, AMD RDNA 3 ekran kartlarını duyurdu. Şimdilik ekran kartlarının modellerini bilinmiyor olunsada, RX 7000 ailesi olarak adlandırılacağını söylemek zor olmaz.

3 Kasım’da yapılacak galada yeni nesil GPU’lara ve RDNA 3’e gösterilecek. Duyumlar arasında Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarının 5nm mimarisinde tasarlanacağı söylendi. Ayrıca RDNA 3 ile daha yüksek performans ve yüzde 50’ye varan daha fazla güç verimliliğine sahip olacak.

Yeni nesil bu ekran kartları hem grafik hem de bellek yongalarını içerecek biçimde çok yongalı bir modül tasarımında karşımıza gelecek. Daha önceki bilgiler RX 7000 ailesinin, 4 GHz GPU saat hızında çalışan ilk modeller olacağını görmiştük.

RX 7000 yeniden tasarlanmış Compute Unit, tamamen yeniden optimize edilmiş bir grafik hattı ve yeni nesil Infinity Cache gibi bir dizi son teknolojiyi bünyesinde bulunduracak. Ek olarak, uyarlanabilir güç yönetimi de bunlara dahil olacak.

amd rdna 3

RDNA 3 Kasım” sloganıyla paylaşılan yeni etkinlik, Nvidia GeForce RTX 40 serisi galasının yapıldığı gün paylaşılmasıyla herkesi heyecanlandırdı.

Yorum Yap